zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
Ruszyła akcja znicz
31 października 2023 r. | 11:23
0

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą zwiększony ruch na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarzy masowo odwiedzanych w tym okresie. W związku z tym myszkowscy policjanci przeprowadzą w dniach od 31.10.2023 – 02.11.2023 akcję "ZNICZ" mającą na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego.

W dniach od 31.10.2023 – 02.11.2023 r. jak corocznie zostanie przeprowadzona przez policjantów akcja "ZNICZ" mająca na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego. Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą zwiększony ruch na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarzy masowo odwiedzanych w tym okresie. Sytuacja taka generuje wzrost ilości pojazdów poruszających się po drogach, w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby zdarzeń drogowych. Bez wątpienia do najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji drogowych zaliczyć należy przekroczenie i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie na, lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, jak również nieprzestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w lekceważeniu przez kierujących i pieszych obowiązujących przepisów ruchu drogowego, pośpiechu oraz zmieniających się warunków atmosferycznych.

Podczas tegorocznej akcji należy zrobić wszystko, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Tak więc w tym okresie należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci podczas prowadzonej akcji skorzystają ze wszystkich dostępnych urządzeń do rejestracji prędkości tj. ręcznych mierników prędkości, fotoradarów i wideorejestratorów. Funkcjonariusze będą także dbać o bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *