zachmurzenie małe
środa
Reklama
Ranking Rzeczpospolitej: Poraj lepszy tylko od Myszkowa
03 listopada 2023 r. | 11:54
1

Gmina Poraj zajęła 1096. miejsce w tegorocznym rankingu samorządów Rzeczpospolitej. Dało jej to ostatnie miejsce wśród gmin wiejskich w powiecie myszkowskim.

Od 19 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie (898. gmin):
25. Koziegłowy - 54,99 pkt.
345. Żarki - 40,13 pkt.
709. Myszków - 33,95 pkt.

gminy wiejskie (1513. gmin):
649. Niegowa - 39,02 pkt.
1096. Poraj - 34,23 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Ranking Rzeczpospolitej: Poraj lepszy tylko od Myszkowa”

  1. Baba pisze:

    Jest sukces pani wójt, za który należy się następna statuetka. Gmina Poraj uzyskała miano najbardziej gejowskiej gminy w powiecie. To “zaszczytne” miano będzie miało istotne znaczenia przy rozdzielaniu pieniędzy z KPO. Jest nadzieja, będzie kolorowo i będzie się działo.

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *