pochmurnie
11°
czwartek
Reklama
UG Poraj
Pracuje w ośrodkach zdrowia w Poczesnej i Poraju w tym samym czasie. Zarabia ponad 360 tys. zł!
05 stycznia 2024 r. | 11:23
8

Od stycznia 2022 roku, księgowa Aneta Sowińska została dyrektorem Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej oraz kierownikiem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Poraju.

Sowińska w obu placówkach wygrała konkursy na te stanowiska. Mimo iż konkursy odbywały się w jednym czasie, Sowińska postanowiła, że będzie kierować obiema placówkami.

Jak informuje Urząd Gminy Poraj, Sowińska ma wykształcenie ekonomiczne (według informacji z facebooka skończyła Bankowość i Finanse na Akademii Polonijnej w Częstochowie). Ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia, a także kursy specjalistyczne z zakresu kadr i płac.

49-letnia Sowińska za pracę w GZOZ w Poczesnej, według oświadczenia majątkowego, otrzymuje 168 109,86 zł (kontrakt menadżerski na 6 lat), a za pracę w Poraju (umowa o pracę) 192 486,94 zł. Łącznie za 2022 rok za pracę w dwóch ośrodkach w tym samym czasie zarobiła ponad 360 tys. zł.

Jak dzieli pracę w Poraju z pracą w Poczesnej Aneta Sowińska? Na moje pytania w tej sprawie, przesłała mi linki do godzin pracy ośrodków. Sowińska mimo dwukrotnych zapytań, nie odpowiedziała na żadne pytanie. Ośrodek w Poraju pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:30, a w ośrodek w Poczesnej od godz. 8:00 do godz. 18:00.

Według informacji przekazanej przez Wójta Gminy Poczesna, dyrektor Sowińska samodzielnie kształtuje czas wykonywania zadań wynikający z umowy.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Pracuje w ośrodkach zdrowia w Poczesnej i Poraju w tym samym czasie. Zarabia ponad 360 tys. zł!”

 1. Izak pisze:

  grubo

  0
  0
 2. Baba pisze:

  Zapraszam Panią Anetę na marsz milionerów!

  1
  1
 3. wojtowa pisze:

  Kto księgowej przyznał takie wysokie wynagrodzenie????

  0
  0
 4. Jola pisze:

  Ta pani jest siostrą asystenta europosłanki z Koziegłów…

  1
  0
 5. rozdwojenie jaźni pisze:

  Nie kumam. To siostra asystenta europosel Wiśniewskiej, czy tak?.
  A jeżeli tak to jakim cudem pracuje u wójciny ta pani. Przecież one nie pałają do siebie sympatią – eroposłanka🤬wójcina. Hm to jest zaskające jak 💰 potrafią uzdrowić relacje.

  1
  0
 6. rozdwojenie jaźni pisze:

  Co to się dzieje. Ta pani to siostra asystenta europosłanki Wiśniewskiej, czy dobrze myślę.? To jak to się dzieje że wójcina ją przyjęła pod swój parasol, gdzie – europosłanka🤬wójcina się nie lubią. Tłumaczenie jest jedno 💰. Świat się zmienia ludzie łagodnieją. Taka słodycz 🥰. Ja też tak chcę!!!!!

  1
  0
 7. Zenon pisze:

  I co to ma za znaczenie. Niech każdy patrzy na siebie i nie osadza innych.

  0
  0
 8. Krzysztof pisze:

  Pracuje kobieta na dwóch etatach to zarabia.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *