zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
Policjanci w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku
14 września 2023 r. | 12:04
0

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną systematycznie prowadzą rozmowy z uczniami na wiele tematów. Jest jednak jedno słowo, które łączy je wszystkie i pada wielokrotnie podczas spotkań - bezpieczeństwo.

Myszkowscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę, podczas których poruszają wiele różnych tematów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi spotkali się z uczniami w Żarkach Letnisku. W trackie spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad postępowania podczas aktywności poza szkołą. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Mundurowi omówili również zasady korzystania z numeru alarmowego 112. Dzieci otrzymały także wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *