Policjanci kontrolują pustostany
26 grudnia 2023 r. | 12:02
1

Gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza myszkowscy dzielnicowi szczególną uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni. Mundurowi zachęcają osoby pozbawione dachu nad głową do skorzystania z pomocy. Stróże prawa apelują też do wszystkich o to, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Niska temperatura stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia przede wszystkim osób bezdomnych. Dlatego myszkowscy dzielnicowi kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz pozostałe miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce.

Pamiętajmy o tym, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 987,112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie! /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Policjanci kontrolują pustostany”

  1. Cipon pisze:

    do lasu za miasto i zgodnie z prawiem

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *