zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
Policja kontroluje zalew w Poraju
08 lipca 2024 r. | 11:44
1

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, myszkowscy mundurowi kontrolują zbiorniki wodne na terenie miasta i pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Rozpoczęły się wakacje i sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Dlatego myszkowscy mundurowi nie tracą czujności i systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów. Funkcjonariusze pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik. Wszystko to w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzisiejsza kontrola stróżów prawa ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, muszą liczyć się z konsekwencjami... Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna oraz aby zachęcić ich do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejskich zbiorników wodnych. Na kąpiących się, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny.

Przypominamy, że wszystkie tzw. „dzikie kąpieliska” na terenie naszego miasta nie są przeznaczone do kąpieli. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Policja kontroluje zalew w Poraju”

  1. Agata pisze:

    To proszę wymienić te miejsca gdzie wolno się kąpac na terenie gminy Poraj

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *