zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
Akcja ratunkowa na zalewie w Poraju
19 czerwca 2024 r. | 11:38
0

Myszkowscy wodniacy pełniący służbę na zbiorniku w Poraju pomogli dwóm osobom wydostać się z wody. Do zdarzenia doszło podczas silnych podmuchów wiatru. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. Policyjni wodniacy apelują o rozsądek i szczególną rozwagę nad wodą.

Myszkowscy policjanci pełnili służbę w sezonowej komórce wodnej w Poraju. Około godziny 18.00 do wodniaków podbiegł mężczyzna, który przekazał informacje, że w miejscowości Kuźnica Stara miało dojść do przewrócenia łodzi żaglowej, z której wypadły 3 osoby. Świadkiem zdarzenia, który przekazał informację był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, który wypoczywał w czasie wolnym od służby nad zbiornikiem wodnym. Stróż prawa bez chwili wahania postanowił pomóc w akcji ratunkowej.

Na miejscu policjanci zastali przewróconą łódź żaglową, przy której w wodzie znajdowały się 2 osoby w wieku 16 lat. Nastolatkowie natychmiast zostali wyciągnięci na pokład łodzi patrolowej, po czym udzielono im pierwszej pomocy. Jak się okazało, była z nimi jeszcze jedna koleżanka, która postanowiła dopłynąć do brzegu w celu wezwania pomocy. Z ich relacji wynikało, że podczas rejsu nastąpił silny podmuch wiatru, który przewrócił żaglówkę i wpadli do wody.

Dzięki skutecznej i zdecydowanej akcji policjantów wszyscy cali i zdrowi mogli bezpiecznie zakończyć wczorajszy wypoczynek nad wodą. Na szczęście żaden z uczestników tej akcji nie potrzebował pomocy medycznej. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *