zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
UG Poraj
Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Jastrzębiu na 94. miejscu w województwie
20 grudnia 2023 r. | 10:58
0

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zorganizowała konkurs pn. "Odblaskowa szkoła". W konkursie wzięło udział 141. szkół z województwa śląskiego.

Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci szkół podstawowych, polegających na:
- popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych,
- wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe,
- zwiększeniu aktywności dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów w zakresie wyposażenia i stosowania przez uczniów elementów odblaskowych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły,
- popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego,
- kształtowaniu partnerskich zachowań.

Dziesięć najlepszych szkół w województwie śląskim otrzyma nagrody pieniężne, które muszą zostać przeznaczone na zakup materiałów dydaktycznych dla szkoły, a po dziesięć najlepszych szkół w powiecie okolicznościowe dyplomy.

Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Jastrzębiu była jedynym przedstawiciel powiatu myszkowskiego. SP w Jastrzębiu uplasowała się na 94. miejscu w województwie śląskim.

Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2024 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *