pochmurnie
11°
czwartek
Reklama
Policjanci na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Jastrzębiu
07 czerwca 2024 r. | 10:26
0

Tradycją stały się coroczne spotkania mundurowych z dziećmi z okazji ich święta. Wczoraj z okazji "Dnia Dziecka" policjanci odwiedzili dzieci z gminy Poraj na pikniku rodzinnym. Stróże prawa mówili o swojej codziennej służbie, o tym jak zostać policjantem, kampanie „Stop włamaniom do domów” oraz "Mamo, Tato - tutaj jestem".

Wczoraj z okazji Dnia Dziecka na terenie gminy Poraj odbył się piknik rodzinny. W pikniku uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, aby opowiedzieć najmłodszym o ciekawej policyjnej służbie. W ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak postępować w razie zagrożeń. Dzieciom przekazane zostały także podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i w trakcie podróży. Mundurowi przypomnieli jak prawidło zabezpieczać swoje domy i mieszkania.

Każde dziecko mogło usiąść w policyjnym radiowozie, przymierzyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Zaprezentowano również sprzęt do ochrony osobistej używany podczas zabezpieczeń imprez masowych i meczów.

Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci dotyczące pracy Policji oraz codziennego wyposażenia do służby. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *