zachmurzenie umiarkowane
18°
16°
środa
Reklama
Elektroniczna Noc w Poraju
27 października 2017 r. | 10:06
0

W niedzielę 22 października w sali widowiskowo-kinowej "Bajka" w Poraju odbył się koncert nowoczesnej muzyki elektronicznej pt. "Elektroniczna Noc". Jako pierwszy na scenie pojawił się współtwórca wydarzenia, Grzegorz Bojanek - mieszkaniec Poraja, od prawie 15 lat tworzący muzykę elektroniczną. W bardzo stonowanym, spokojnym secie zawarł swoje autorskie utwory niosące potężny ładunek emocjonalny.

Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Sujata, występujący pod pseudonimem Valiska. To Kanadyjczyk z polskimi korzeniami. Krzysztof wyjechał z Polski mając 5 lat, i od tamtej pory mieszka w Calgary, gdzie żyje i tworzy. Valiska będąc w trasie koncertowej po Europie promuje najnowsze winylowe wydawnictwo zatytułowane "On Pause". Występ Kanadyjczyka został również dobrze przyjęty przez niewielką porajską publiczność. Po obu występach była możliwość rozmowy z artystą, a także dokładne przyjrzenie się sprzętowi, dzięki któremu wyczarował tak ciekawe dźwięki na scenie.

Mimo tego, że wszyscy obecni na koncercie wyrażali swoje zadowolenie, to szkoda, że nadal takie nietypowe wydarzenia nie przyciągają szerszej porajskiej publiczności. Nie zraża to jednak organizatorów i być może koncerty z muzyką elektroniczną zagoszczą jeszcze w porajskiej "Bajce", której atmosfera nadaje się do tego idealnie.

Autor: Grzegorz Bojanek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *